T.C. Kırklareli Üniversitesi
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ

Küreselleşme ile sınırların ortadan kalktığı ve zaman kavramının daha da önem kazandığı günümüzde hızlı ve güvenilir kabul edilen havacılık sektörü dünyada ve ülkemizde olağanüstü bir hızla gelişmeye devam etmektedir. Havacılık sektörü hızla gelişirken aynı zamanda sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman açığı da giderek artmaktadır. Uluslararası sivil havacılık organizasyonları ve kuralları, kabin memuru görev ve sorumlulukları, yolcu ilişkileri, acil durum kuralları, ilkyardım gibi konularda bilgi sahibi, iletişim becerileri yüksek ve yabancı dile hâkim kabin görevlisi açığı mevcut olup, yakın gelecekte de bu açığın kapanmayacağı açıktır.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı, lise öğreniminden sonra iki yıllık bir eğitim sunmaktadır. Öğrenciler, ilgili meslek lisesi mezunları arasından sınavsız olarak ve bunun yanında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) yapılan sınav ile seçilmektedir. Bunun yanında öğrencinin mezun olabilmesi için, 40 iş günü staj yapma zorunluluğu bulunmakatadır.

Üniversitede yürütülmekte olan derslerin yanı sıra Kabin Memurluğu ile ilgili temel dersler Türk Hava Yolları ile ortak protokol doğrultusunda THY Kabin Eğitim Başkanlığı’nda verilmektedir.

Bu programın amacı; yoğun rekabetin yaşandığı sektörde hızlı tepki verebilen, etkili iletişim becerilerine sahip, müşteri ilişkileri kuvvetli, çözüm odaklı, operasyonel düzeydeki faaliyetlere hakim, kabin hizmetlerini verebilecek ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla kabin görevlileri yetiştirmektir.

Mezun olan öğrencilerimiz, Havayolu İşletmeleri ve Havaalanlarının değişik faaliyet alanlarında ve aynı zamanda havacılık sektörüyle ilişkide olan diğer işletmelerde çalışabilecektir.

Tümünü görüntülemek için lütfen tıklayınız.
Yeni
19
AĞU
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programını Kazanan Adayların Dikkatine Devamını Oku..
Yeni
01
AĞU
2014-ÖSYS ile Üniversitemize Yerleştirilen Adayların Kayıt İşlemleri Devamını Oku..
Yeni
15
TEM
TEK DERS SINAVI Devamını Oku..
Yeni
07
TEM
%10 BAŞARI LİSTESİNE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ Devamını Oku..
Yeni
07
TEM
CÜBBE TESLİMİ HAKKINDA... Devamını Oku..
Yukarı Git
  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  
Çeviri özelliğinden yararlanmaya başlamak için lütfen bir dil seçiniz.